MINIMALISTYCZNY APARTAMENT DLA NIEGO

2019

powierzchnia: 58 m2

Projekt powstał w 2019 roku z przeznaczeniem dla mężczyzny.  Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, przedpokoju, łazienki, sypialni oraz pokoju.

W wytycznych odnośnie stylu i kolorystyki pojawiła się prośba o stworzenie jasnego mieszkania, które będzie nowoczesne i nie pojawią się tu żadne ciepłe barwy, a jak najwięcej szarości. Ze swojej strony dodałam ciemne akcenty granatu oraz czerni, aby nadać bardziej męskiego wyrazu. Wszystkie elementy metalowe w tym mieszkaniu są koloru czarnego. 

salon z aneksem kuchennym

 


Beton architektoniczny to marzenie Inwestora, dlatego  pojawił się tu na ścianie za TV. Całość zestawiłam z lamelami, aby nadać bardziej modnego charakteru.  Tuż obok pojawiła się też witryna na kolekcję alkoholi, która oprócz tradycyjnej funkcji będzie zasłaniać od strony wejścia mocowanie TV na ścianie oraz kable.  Szafka pod TV została zaprojektowana jako wisząca - to kolejny wymóg inwestora. Wygodna kanapa typu "cushions" zapewni wygodny wypoczynek. 

Na środku pomieszczenia - jako łącznik pomiędzy kuchnią a częścią wypoczynkową - stoi  biały okrągły stół.  Dzięki temu kształtowi odbywa się swobodna komunikacja w kierunku kanapy zarówno wchodząc bezpośrednio z przedpokoju, jak i przechodząc z aneksu kuchennego.  Wysokość krzeseł także została wybrana nie bez powodu - pozwalają na swobodne otwarcie  skrzydła lodówki bez kolizji z oparciem.

łazienka

 


Projektowana łazienka posiada powierzchnię zaledwie 5m2, jednak została zaprojektowana z dużą ilością szafek i schowków. 
W wysokim słupku zaprojektowano miejsce na pralkę, a powyżej półki na chemię do prania oraz ręczniki. Pod umywalką znajduje się szuflada z wysuwanym koszem na pranie, następnie szuflady wewnętrzne na kosmetyki, a dalej szafka na wiadro do mycia podłóg. W szafkach wokół wc swoje miejsce znajdzie mop do mycia podłóg, chemia do sprzątania oraz papier toaletowy.
Ze względu na wysoki wzrost inwestora wszystkie elementy znajdują się wyżej, niż standardowo. Dzięki temu łazienka będzie bardzo wygodna dla przyszłego użytkownika.

sypialnia

 


Sypialnia została przeprojektowana funkcjonalnie w stosunku do projektu dewelopera, który przewidział wejście wprost na łóżko.  Przejście do szafy odbywało się przez wąskie przejście. Odwróciłam tę sytuację - dzięki temu komunikacja do szafy jest prosta i odbywa się na wprost wejścia.
Stylistyka wnętrza, podobnie jak pozostałe, jest minimalistyczna. Na uwagę zasługuje stu łóżko z wysokim wezgłowiem z wertykalnym ułożeniem paneli oraz lampki nocne w formie wiszących lamp.
Szafa z dużym lustrem pomieści półki, drążki na wieszaki, regał na książki oraz szafkę na deskę do prasowania, czy suszarkę na pranie.

przedpokój

 

Szafa w przedpokoju, wysoka do samego sufitu i z ukrytym cokołem. Siedzisko pojawia się tutaj na końcu kompozycji, aby światło z salonu mogło swobodnie wpadać do pomieszczenia.
W całej szafie w dolnej części zaprojektowano szuflady na buty.

Posadzka w przedpokoju została tak zaprojektowana, aby przy drzwiach wejściowych znajdowały się płytki, ale jednocześnie wyjście z małego pokoju odbywa się poprzez panele podłogowe. Ten podział został zaakcentowany także w kolorystyce szafy z siedziskiem. 

"  LESS IS MORE  " 

MIES VAN DER ROHE

AURELIA PALCZEWSKA

ap. studio architektoniczne działa na rynku lokalnym już od 2012 roku. Oferuje projekty wnętrz, budynków, elewacji i ogrodów dla najbardziej świadomych i wymagających klientów. 


Projekty są tworzone w oparciu o najwyższej jakości materiały, komfort i funkcjonalność oraz właściwe rozpoznanie potrzeb klienta. Klasa, elegancja i zarazem prostota - to cechy charakterystyczne dla projektów stworzonych przez architekt Aurelię Palczewską.

kontakt

ap. studio architektoniczne Aurelia Palczewska


Iława 


NIP: 744 169 72 58


tel.      +48 609 249 336

email: biuro@studio-ap.com


Proszę o kontakt od poniedziałku do piątku

w godzinach od 10:00 do 16:00.


W soboty, niedziele oraz święta pracownia jest nieczynna.

bądź na bieżąco

obszar działania

Iława, Ostróda, Olsztyn, Lubawa, Działdowo, Nowe Miasto Lubawskie, Pasłęk, Elbląg, Kwidzyn, Grudziądz, Trójmiasto, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Brodnica, Toruń, Malbork, Tczew