PROJEKT KONCEPCYJNY OGRODU

Jak przebiega współpraca?
1.SPOTKANIE
Umawiamy się na spotkanie wstępne, jeśli to możliwe w projektowanym miejscu lub w innym umówionym miejscu. Przygotuj na spotkanie mapę sytuacyjno-wysokościową terenu oraz na ile to mozliwe projekty budowlane budynków, które znajdują się na projektowanym terenie. Opowiesz nam o tym jak lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, co się Tobie podoba, w jakim stylu chcesz urządzić ogród itp. Możesz także przygotować ilustracje swoich inspiracji i przedstawić na spotkaniu lub przesłać nam e-mailowo. Zastanów się także nad budżetm jaki możesz zainwestować w ogród, abyśmy mogli przygotować aranżację na miarę Twoich możliwości finansowych. Następnie podpisujemy umowę i prosimy o wpłatę I części honorarium: 40% ustalonej kwoty.
2.INWENTARYZACJA
Dokonujemy inwentaryzacji, a więc pomiarów terenu oraz go fotografujemy. Nanosimy ewentualne zmiany na mapę trerenu, którą otrzymalismy od Ciebie.
3.ETAP FUNKCJONALNY
 • Przygotowujemy układy funkcjonalne ogrodu na podstawie wcześniejszych ustaleń. Rzuty zawierają propozycje rozmieszczenia wymaganych stref oraz roślinności. Rzuty funkcjonalne przygotowujemy w plikach .pdf
 • Przesyłamy Tobie e-mailowo  2-3 wersje rzutów funkcjonalnych, tych które zawierają najlepsze rozwiązania. Zdarza się, że nie niektóre z Twoich oczekiwań nie zostały uwzględnione ze względu na brak miejsca, zaufaj naszemu długoletniemu doświadczeniu i profesjonalnemu spojrzeniu na przestrzeń.
 • Przysługuje Tobie dwukrotna zmiana projektu.
 • Przygotowujemy ostateczną wersję rzutu funkcjonalnego i przesyłamy Tobie e-mailowo.
4.ETAP KONCEPCYJNY
 • Ustalamy stylistykę ogrodu na podstawie Twoich oczekiwań. Wymienimy się kilkoma e-mailami z inspiracjami istniających już ogrodów, czy gotowych produktów mebli, oświetlenia, dekoracji itd,.
 • Przygotowujemy wizualizacje w oparciu o ostateczny układ funkcjonalny oraz omówione wytyczne stylistyczne. 
 • Wizualizacje przesyłamy e-mailowo w formie plików .jpg.
 • Przysługuje Tobie dwukrotna zmiana wizualizacji.
 • Przygotowujemy ostateczną wersję wizualizacji i przesyłamy e-mailowo.
 • Prosimy o wpłatę II części honorarium: 30% ustalonej kwoty.
5.ZAKOŃCZENIE PROJEKTU
 • Cały projekt w wersji ostatecznej przesyłamy e-mailowo, a wydruk przekazujemy Tobie osobiście lub wysyłkowo.
 • Prosimy o wpłatę IV części honorarium: 10% ustalonej kwoty.
 • Ostatecznie otrzymujesz od nas wydruki następujących arkuszy:
- rzut zagospodarowania terenu z wymiarami z bilansem terenu
- arkusz wizualizacji opatrzonych opisami roślin
koszt projektu:   od 2,50zł/m2, min. 1500zł
W zależności od lokalizacji, może zostać doliczony koszt dojazdu. Ostateczna stawka jest wyceniana na podstawie projektowanej powierzchni oraz innych indywidualnych parametrów.

termin projektu:  min. 6 tygodni
Termin projektu jest ustalany indywidualnie i zależy od wielości projektowanej powierzchni i stopnia skomplikowania. 
Decydując się na wspólną współpracę należy zgłosić się jak najszybciej, aby zarezerwować u nas termin projektu. Czas oczekiwania w kolejce na rozpoczęcie projektu to około 2-4 miesięce, lecz może być to dłużej.
Po zakończeniu projektu należy pamiętać, że czas oczekiwania na zamówienia materiałów budowlanych i innych elementów może potrwać kilka tygodni.